Gala lubuskiej edycji Lady D.


Silne, niezwykłe, aktywne. Działają na rzecz kultury, sztuki i sportu. Wspierają osoby niepełnosprawne i angażują się w wiele przedsięwzięć społecznie użytecznych.  1 lipca br. w Zielonej Górze poznaliśmy laureatki wojewódzkiego etapu  konkursu LADY D. im. Krystyny Bochenek.

– Lubuskie Lady D to kobiety, które mają niezwykły apetyt na życie. Jesteście bardzo dzielne, pracowite i wiem, że zarażacie swoją aktywnością i że w swoim środowisko jesteście bardzo często niedoścignionym wzorem do naśladowania – mówiła podczas uroczystości marszałek Elżbieta Anna Polak.

– Kobiety są bardzo mocne, dzielne, wielozadaniowe. A wśród kobiet niepełnosprawnych mamy wiele takich perełek, które mimo niepełnosprawności pracują, tworzą, działają społecznie, uprawiają sporty, rozwijają się. I jak popatrzy się na to, co robią kobiety niepełnosprawne dla innych, to aż chce się powiedzieć, dlaczego my czasami nie mamy tyle siły i energii – podkreśliłam podczas uroczystości.

Organizatorem konkursu było moje biuro poselskie we współpracy z Oddziałem Lubuskim PFRON, fundacją POZYTYWKA oraz Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej  w Zielonej Górze. ROPS wsparł finansowo organizację konkursu przekazując środki fundacji POZYTYWKA.

Honorowy patronat nad konkursem na etapie wojewódzkim w województwie lubuskim objęła marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak.

Celem konkursu jest uhonorowanie niepełnosprawnych kobiet, zamieszkałych na stałe  na terenie województwa lubuskiego, wnoszących istotny wkład w różne dziedziny życia społecznego oraz promowanie ich postaw.

Szczegółowe kategorie konkursu:

1) „Dobry Start” – kategoria dla dziewcząt i kobiet w wieku od lat 16 do 26 działających w różnych obszarach życia społecznego;

2) „Kultura i Sztuka” – kategoria dla kobiet działających w obszarze kultury i sztuki;

3) „Sport” – kategoria dla dziewcząt i kobiet w wieku od 16 lat działających w obszarze sportu;

4) „Życie Społeczne” – kategoria dla kobiet działających w organizacjach i instytucjach na rzecz osób niepełnosprawnych lub innych osób, albo przedsięwzięć społecznie użytecznych;

5) „Życie Zawodowe” – kategoria dla kobiet pracujących zawodowo na rzecz osób niepełnosprawnych lub innych osób, albo przedsięwzięć społecznie użytecznych.

Laureatki konkursu zostały wybierane przez kapitułę, w skład, której weszli przedstawiciele organizatorów, administracji rządowej, samorządowej, szkół wyższych, organizacji pozarządowych oraz biznesu.

Do zobaczenia za rok – tym razem gala odbędzie się w Gorzowie.