Zaświadczenie o wyborze na posła


11124442 1178058562244835 6924663494174725388 oHymn państwowy i Unii Europejskiej w wykonaniu Chóru Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego rozpoczęły uroczystość wręczenia zaświadczeń o wyborze posłom na Sejm, wybranym 25 października 2015 r.

     Ceremonia zorganizowana przez Państwową Komisję Wyborczą odbyła się w Sali Kolumnowej w gmachu przy Wiejskiej.

     – Dzisiaj nastąpi uroczyste zwieńczenie dzieła, którego Państwo posłowie jesteście autorami. Jest ono wynikiem Państwa pracy, wysiłku, zaangażowania i determinacji, która spowodowała, że podjęliście się Państwo tego zaszczytnego i odpowiedzialnego zadania, jakim jest bycie przedstawicielem Narodu, jak mówi o tym konstytucja – powiedział przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński, otwierając uroczystość w Sejmie.

     Szef PKW podkreślił m.in. istotę poświęcenia – służby obywatelom, Narodowi, Ojczyźnie, Polsce, dla Rzeczypospolitej i jej pomyślności. – O tej służbie (…) bardzo pięknie mówił ponad 16 lat temu, podczas pamiętnego spotkania w tym gmachu z członkami Zgromadzenia Narodowego, Ojciec Święty Jan Paweł II. Powiedział wtedy, że służba Narodowi powinna być ukierunkowana na dobro wspólne (…) – przypomniał Wojciech Hermeliński. Jak zauważył, w tym wystąpieniu Ojciec Święty przywołał także słowa Piotra Skargi: „Kto Ojczyźnie swej służy, sam sobie służy, bo w niej jego wszystko się dobre zamyka”.