74 posiedzenie Sejmu


sejm-grafikaW środę Sejm wysłucha sprawozdania komisji o poselskim i rządowym projektach ustaw o odwróconym kredycie hipotecznym oraz sprawozdania o wniosku prezydenta o ponownie rozpatrzenie nowelizacji ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych. Posłowie wysłuchają informacji o udziale Rzeczypospolitej Polskiej w pracach Unii Europejskiej w okresie styczeń – czerwiec tego roku.

Zbierze się Lubuski Zespół Parlamentarny. Podczas potkania lubuskich parlamentarzystów, wojewody i marszałka województwa zostaną omówionew najważniejsze provlemy regionu. Jednym z najważniejszych tematów będzie  przyszłość zielonogórskiego PGNiG,a także kompleksu energetycznego Gubin-Brody.

W czwartek Sejm zajmie się dwoma projektami zmian w Janosikowym – rządową i poselską nowelizacją. Drugi projekt został negatywnie zaopiniowany przez Radę Ministrów. Być może już w ten piątek posłowie przegłosują nowelizację, zmieniającą system Janosikowego.

W piątek dwugodzinny blok głosowań, w czasie którego posłowie przyjmą m.in. rządową nowelizację ustawy o organizmach genetycznie zmodyfikowanych. Nie dojdzie natomiast do głosowania nad odrzuceniem w pierwszym czytaniu obywatelskiego projektu przywracającego stosowanie uboju rytualnego. Punkt ten kolejny raz został przeniesiony na jedno z następnych posiedzeń Sejmu.

Sejm zbierze się we wrześniu jeszcze za dwa tygodnie (24-26.09), wtedy – być może – premier Ewa Kopacz wygłosi expose.