78 posiedzenie Sejmu


sejmCWe wtorek, po krótkim bloku głosowań, posłowie wysłuchają sprawozdania komisji do nowelizacji ustawy o tzw. rajach podatkowych. Ponadto dwóch rządowych projektów. Pierwszy zakłada zwiększenie ulg na dzieci, drugi – oskładkowania wszystkich umów-zleceń. Wieczorem posłowie wysłuchają jeszcze sprawozdania do nowelizacji ustawy wprowadzającej zakaz sprzedaży niezdrowej żywności w szkołach.

Na komisjach we wtorek pojawi się przede wszystkim temat tzw. konwencji antyprzemocowej. Na Komisji Finansów Publicznych przedstawiciel NBP przedstawi założenia polityki pieniężnej na 2015 rok oraz międzynarodową pozycją inwestycyjną Polski w 2013 roku.

W środę posłowie wysłuchają sprawozdania komisji do rządowego projektu wprowadzającego minimalną, 36-złotową waloryzację rent i emerytur. Odbędzie się też pierwsze czytanie projektu zmian w Kodeksie pracy. Nowelizacja zakłada, że pracownicy za pracę w soboty, lub inny dzień wolny, mogliby otrzymać dodatkowe wynagrodzenie.

W czwartek po bloku głosowań Sejm zajmie się przedstawioną przez Ministra Środowiska informacją o realizacji w 2013 roku „Programu budowy Zbiornika Wodnego Świnna Poręba w latach 2006-2013.

Posiedzenie Sejm zaczyna się i kończy nietypowo (wtorek – czwartek); 23-24 października odbędzie się unijny szczyt, który ma ugodzić nowy cel redukcji emisji CO2.

Posłowie kolejny raz zbiorą się 5-7 listopada. Wedy szef MSZ Grzegorz Schetyna przedstawi informację dotyczącą polskiej polityki zagranicznej.