Autostrada Wolności


autostradawolnosciPrezydenci Polski Bronisław Komorowski i Niemiec Joachim Gauck nadali autostradzie A2 symboliczną nazwę „Autostrada Wolności”.

     Chcielibyśmy, aby ta autostrada łączyła nie tylko Polskę z Niemcami i Europą Zachodnią, ale by również prowadziła daleko w świat wolności, którego oczekujemy na Wschód od Polski – uznał Bronisław Komorowski.

     – Powinniśmy stale pamiętać, że wielkim dobrodziejstwem wolności jest także pojednanie, współpraca, przyjaźń polsko-niemiecka, podobnie jak pojednanie i przyjaźń polsko-ukraińska – dodał.

     – Jestem przekonany, że byłem wyrazicielem naszych wspólnych marzeń, aby ta autostrada jako „Autostrada Wolności” łączyła nie tylko Polskę z Niemcami i Europą Zachodnią, ale by również prowadziła daleko w świat wolności, którego oczekujemy na Wschód od Polski – powiedział Bronisław Komorowski.

     Chciałbym, aby autostrada „Autostrada Wolności” idąca na Wschód i na Zachód z Polski przypominała Polakom, że nasza droga na zachód zawsze wiedzie przez Niemcy, a Niemcom – że droga na wschód zawsze będzie prowadziła przez Polskę – dodał polski prezydent.