Zakończenie konkursu „10 lat Polski w UE”


     konkurs10latwUEW czwartek 29 kwietnia, w przeddzień dziesiątej rocznicy przystąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej, w siedzibie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim odbyło sie zakończenie rozpisanego przez posłankę Krystynę Sibińską konkursu plastycznego pn. „10 lat Polski w UE”.

     Na uroczystość przybyli laureaci konkursu wraz z rodzicami lub swoimi nauczycielami. Przywitali ich: poseł Krystyna Sibińska, pracownicy Jej biura poselskiego, Monika Kujawska marszałek z Europa Direct oraz wicekurator lubuskiej oświaty Radosław Wróblewski. 

     Gościem specjalnym uroczystości był poseł na Sejm RP prof. Dariusz Rosati oraz przewodniczący gorzowskiej Rady Miasta Jerzy Sobolewski.

     Na konkurs wpłynęło ponad 250 prac. W ocenie komisji konkursowej wszystkie miały wysoki albo bardzo wysoki poziom, widoczne w nich było zaangażowanie autorów.

     Zwycięzcy oraz wyróżnieni w poszczególnych kategoriach otrzymali dyplomy i nagrody, ufundowane przez Europa Direct oraz poseł Sibińską.

     Uroczystość zakończyło zbiorowe, „rodzinne” zdjęcie wszystkich jej uczestników.

     Nagrodzone i wyróżnione prace można obejrzeć w bibliotece wojewódzkiej w Gorzowie Wielkopolskim. Następnie zostaną wystawione na gorzowski bulwar, gdzie zaplanowano wojewódzkie obchody narodowego święta 3 maja, skąd trafią do drugiej stolicy województwa – zostaną wystawione w bibliotece wojewódzkiej w Zielonej Górze.