Szpital z jakością


szpitalSzpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolski otrzymał certyfikat ISO 9001, potwierdzający wysoką jakość usług świadczonych przez lecznicę. Dokument potwierdza, że szpital jest przedsiębiorstwem wiarygodnym, działa w sposób zorganizowany i gwarantuje pacjentom stałą, wysoką jakość usług.

      Jeszcze przed rokiem gorzowski szpital miał prawie 300-milionowy dług. Od września 2013 r. szpital jest spółką prawa handlowego, co pozwoliło go oddłużyć – uchronić od likwidacji.

      – Niektóre procedury tworzyliśmy od podstaw. Obsługa pacjentów była bardzo różna na wielu szpitalnych oddziałach – chcemy to ujednolicić – zapewnił prezes szpitala Piotr Dębicki.

      – Jeszcze rok temu gorzowski szpital był lecznicą, która kojarzyła się z największym zadłużeniem w Polsce. Teraz ma certyfikat jakości. To nagroda za podjęty przez jego pracowników trud. Gratuluję! – powiedziałam podczas uroczystości wręczenia certyfikatu.

      Szpital w Gorzowie leczy 65 tys. ludzi rocznie i udziela 180 tys. porad. To – jak napisał na portalu społecznościowym prezes szpitala Piotr Dębicki – kombinat, który musi działać na zasadzie automatu, bo ręcznie nie da się tym sterować.

      Gotowa jest także strategia rozwoju szpitala na lata 2014-2020. Jedną z głównych osi priorytetowych dokumentu jest budowa centrum radioterapii.  Ponadto niezwykle ważnym punktem jest dostosowanie szpitala do obowiązujących przepisów. Druga oś działalności będzie skoncentrowana na zwiększeniu dostępności do usług medycznych dla mieszkańców tak , aby nie musieli oni szukać pomocy poza granicami województwa.

      Powołanie centrum onkoterapii w Gorzowie to jedno z najważniejszych zadań, jakie postawiłam przed sobą gdy zostałam posłem na Sejm RP.

 

                                                                         Krystyna Sibińska