Mój program wyborczy


konwencjaNajważniejszą sprawą jest efektywne wykorzystanie przez Gorzów środków unijnych – uznałam 17 października na konwencji wyborczej gorzowskiej Platformy Obywatelskiej, podczas której jako kandydatka na urząd prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego przedstawiłam swój program wyborczy.

      – Wiem, jak dobrze zagospodarować te pieniądze, tak aby każdy gorzowianin odczuwał to w swoim budżecie. By skorzystać z unijnych funduszy samorząd musi dobrze przygotować i poprowadzić inwestycje. Oznacza to szansę na modernizację gorzowskich linii tramwajowych, zakup nowych wagonów oraz wiele innych potrzebnych miastu inwestycji.

      W moim programie jest mowa o rozwoju budownictwa mieszkaniowego, remontach dróg i chodników, rozwoju komunikacji publicznej i infrastruktury rowerowej, rewitalizacji parków, skwerów i zagospodarowaniu brzegów Warty.

      Zapowiedziałam stworzenie dobrych warunków dla rozwoju kultury i sportu, usprawnienie pracy urzędu, budowę nowych i wydłużenie pracy żłobków, powołanie senioralnej rady miasta.

      W programie są też m.in. propozycje powołania biura obsługi inwestora, rabatów dla przedsiębiorców od lat wynajmujących lokale w centrum miasta, wprowadzenia ulg podatkowych dla firm inwestujących w gorzowian, rozwijanie współpracy szkół z przedsiębiorcami m.in. zakresie edukacji zawodowej oraz działania na rzecz powołania Akademii Gorzowskiej i utworzenia w mieście ośrodka radioterapii.

      Obiecałam rozwijanie budżetu obywatelskiego i wprowadzenie karty mieszkańca Gorzowa.

      – Gorzów ma być miastem bardzo przyjaznym dla ludzi, ma mieć wygodne drogi, ma mieć dostępną komunikację, ma mieć piękne centrum miasta planowo i fajnie zagospodarowane, ma być miastem, które integruje swoich mieszkańców, wspiera i szanuje obywateli – podkreśliłam.

      Podczas konwencji zaprezentowałam liderów list kandydatów PO na radnych w pięciu gorzowskich okręgach – są nimi głównie dotychczasowi radni mojego ugrupowania. Na naszych listach jest sporo kobiet i młodych ludzi.

      Wybory samorządowe 16 listopada; zachęcam do głosowania, najlepiej na mnie.

 

                                                                               Krystyna Sibińska